Co je molekulární vodík

piti_vodikove_vody

 

Vodík je plyn se vzorcem H2, který tvoří dvouatomových molekuly. Je to nejlehčí prvek ve vesmíru. Díky tomu má vysokou buněčnou biodostupnost.

Molekulární vodík rychle proniká hluboko do buněk lidského těla a mitochondrií a velmi snadno proniká krevně-mozkovou bariérou. V našem těle vodík funguje jako antioxidant, pomáhá předcházet poškození buněk a zánětem, chrání DNA a bojuje proti nekontrolovanému růstu buněk. Také chrání buňku před oxidativním stresem a podporuje přirozenou obranyschopnost těla.

Vodík je 863 krát silnější než koenzym Q10, 290 krát silnější než katechiny, 221-krát silnější než polyfenoly a 176 krát silnější než vitamín C. Problém spočívá v tom, že vodík ve vodě není schopen účinně pronikat do buněk v našem těle . Je to proto, že "volný" vodík (molekula vodíku nenavázána na jiné molekuly) je relativně vzácný a, protože jde o lehký plyn, rychle se vypařuje.

Hlavním úkolem vody obohacené o vodík je poskytnout buňkám našeho těla vodík v snadněji využitelné formě. Vodík je elektricky neutrální, snadno proniká přes biologické membrány a účinně působí na všechny buňky jako antioxidant.

Když pijete vodu obohacenou o vodík, vodík obíhá v těle ve formě iontů s volným elektronem a reaguje s volným radikály kyslíku a neutralizuje je. Voda obohacená vodíkem podporuje efektivnější fungování organismu.

 

www.h2fit.cz