Jak byl poprvé objeven molekulární vodík?

Zázračné vody Mexika, Indie a Evropy

 

lurdy1

Lidé hledají „Fontánu mládí“ již od 16. století. Kašna byla prý obnovena mládí kohokoli, kdo z ní pil. Legenda o fontáně byla zachována „zázračnými vodami“ z různých oblastí světa.

„Miracle Water“ z míst jako Lourdes (Francie), Nordenau (Německo), Tlactoe (Mexiko) a Nadana (Indie) přitáhly miliony lidí po celém světě. Mnoho lidí zažilo zdravotní přínos a „zázračné“ uzdravení pitím vody z těchto oblastí.

Vědci samozřejmě analyzovali vzorky shromážděné z těchto „zázračných vod“, aby zjistili, proč to přineslo tak dobré výsledky. Vědci zjistili, že tyto „Miracle Waters“ měly mnoho různých typů stopových minerálů. Našli však molekulu, která byla pro tyto vody jedinečná. Touto molekulou byl molekulární vodík (H2) . H2 je molekula, která v přírodě neexistuje velmi často, ale byla náhodně nalezena v těchto „zázračných vodách“.

 

Vědci změřili obsah molekulárního vodíku v těchto vodách a zjistili koncentrace molekulárního vodíku až 0,08 dílu na milion (PPM).

Molekulární vodík byl obvykle považován za inertní plyn, který neměl na lidský organismus velký vliv. Lékařská komunita věděla, že bakterie ve střevě produkují molekulární vodík, ale nevěděla, že to může mít pozitivní dopad na lidské zdraví. Tento objev pro „Miracle Water“ pomohl zahájit vlnu nového výzkumu molekulárního vodíku pro zdraví.

V posledních 10 letech počet výzkumných studií molekulárního vodíku exponenciálně vzrostl, sčítání více než 1200 výzkumných studií. Sledováním toho, jak se molekulární vodík chová v buňkách, začínáme chápat různé způsoby, jak můžeme molekulární vodík využívat.

Francouzské Lurdy

Voda obohacená molekulárním vodíkem je známá po celá staletí, je příčinou zázraků uzdravení v Lurdách a na dalších posvátných místech. Koupele a namáčení končetin ve vodíkové vodě – stejně jako celotělové zábaly s molekulárním vodíkem – působí příznivě na širokou škálu kožních onemocnění, jako jsou lupénka, ekzémy, zánětlivá onemocnění kůže, a napomáhá zahlazení jizev. Vodík mimo jiné hydratuje a omlazuje pokožku, což v kombinaci s popíjením vodíkové vody zvyšuje energii a pomáhá bojovat proti civilizačním chorobám, způsobeným každodenním stresem.