Molekulární vodík atopický ekzém

Molekulární vodík a vodíkové koupele, které uleví při ekzémech a lupénce  

 

 koupelh2_small

 

Atopická dermatitida (AD) je typem onemocnění spojeného s oxidačním stresem a zánětem.
V těle neustále probíhají látkové přeměny, při nichž vznikají i nežádoucí kyseliny a toxické látky. Zdravě fungující regulační systém se umí s těmito jedy vypořádat. ´Nárazníkový systém´ je přizpůsobí a vyrovná. V menších koncentracích jsou kyseliny přirozenou součástí látkových výměn, v koncentraci vyšší stupňují stav překyselení těla a mají negativní vliv na správné pH organizmu. Pokud nedojde k jejich odbourání nebo se přirozenou cestou nevyloučí, mohou znamenat pro tělo závažný problém. Narušené pH usnadní vznik patologických procesů, alergií a zánětů, včetně narušení základních metabolických funkcí. Je-li narušen rovnovážný stav mezi produkcí volných radikálů a přirozenou antioxidační kapacitou těla, mluvíme o tzv. oxidačním stresu.

Přirozenou obranou proti oxidačnímu stresu je dostatečný příjem antioxidantů, tj. látek, jež dokážou zachytit volné radikály. Antioxidanty nalezneme převážně v čerstvé zelenině, ovoci, takto fungují i různé vitaminy. 

Molekulární vodík H2 je nejmenším a nejlehčím prvkem, rychle proniká membránami všech buněk.

Bylo prokázáno, že má různé příznivé účinky včetně antioxidačních a protizánětlivých. Výsledky studií naznačují, že H2 pozitivně ovlivňuje alergickou kontaktní dermatitidu modulací Th1 a Th2 a prozánětlivé cytokiny, které jsou hráči číslo jedna v patogenezi lidského AD. H2 představuje potenciálně alternativní terapeutickou a preventivní léčbu AD.

Vodíková molekulární terapie se v tomto světle jeví pro své výjimečné vlastnosti ideální antioxidační volbou.

Pokožka je pak svěží, vyhlazená, ztrácí se povadlost a vrásky. V případě řešení zdravotního problému je dobré používat molekulární vodík každý den. Pokud se jedná o postižení nervů, pak i několikrát denně. Jako prevence a pro omlazení pak postačí jednou až dvakrát týdně.

fgt

Koupel s molekulárním vodíkem je známá po celá staletí a je příčinou tzv. zázraků uzdravení v Lurdech ve Francii a v dalších posvátných místech. Koupele ve vodíkové vodě působí příznivě na širokou škálu kožních onemocnění jako jsou lupenka, ekzémy, zánětlivá onemocnění kůže, napomáhá zahlazení jizev atd. Vodíková voda hydratuje a omlazuje pokožku. Celkově vodíková lázeň působí velmi osvěžujícím dojmem a spolu s popíjením vodíkové vody zvyšuje energii a pomáhá při boji proti civilizačním chorobám, způsobeným mimo jiné také každodenním stresem. Dále můžeme Vodíkovou kosmetiku užívat při zdravotních problémech kůže celého těla. Forma celkových nebo lokálních koupelí, tedy celého těla, nebo jen rukou, chodidel, případně bérců. Koupele jsou vhodné opět v rámci terapie kožních problémů.

Tyto koupele napomáhají vyčištění pokožky od odpadních látek. Kůže je totiž jedním z vylučovacích orgánů těla, podobně jako ledviny nebo játra. Dále dochází k rychlému zhojení ložisek zánětu a poškozené tkáně.

Celková koupel dobře nastartuje očistné procesy. Koupele ve vodíkové vodě ale i nanášení gelu s molekulárním vodíkem jsou velmi vhodné způsoby také při ošetření okolí chronických ran, což vede k jejich rychlejšímu zahojení.

Lokální ošetření je také vhodné na klouby s artritidou jakéhokoliv původu nebo artrózou – vodíková terapie mimo jiné pomáhá snižovat bolesti a zlepšuje funkční stav kloubů. Podobně jako v obličeji, ošetření operačních a jiných ran je za pomocí vodíkové kosmetiky velmi užitečné, zlepšuje hojení a výsledný stav.

Používání vodíkové kosmetiky je také vhodné v různých kosmetických, vlasových ale i jiných specializujících se salonech. Tak například namáčení nohou a rukou ve vodíkové vodě je velmi vhodné také pro klienty salonů se službami „manikúra a pedikúra.

Celkově nutno říci, že používání vodíkové kosmetiky spolu s vnitřním užíváním molekulárního vodíku je nejlepší cesta k udržení biochemické rezervy, vedoucí k dlouhodobému mládí a zdraví.